SWM Motor, Türkiye’de Fabrika Kurmak İçin Resmî Başvuru Yaptı

Geçtiğimiz yıldan beri Türkiye pazarında varlık gösteren SWM Motor ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Firmanın Türkiye temsilcisi ATMO Group, Türkiye’de otomobil üretimi yapmak için resmî başvurunun yapıldığını duyurdu. 

ATMO Group CEO’su Anton Chernov tarafından yapılan açıklamada, yıllık 50 bin kapasiteli üretim tesisinin Türkiye ile Avrupa ülkelerindeki ihtiyaçları karşılamaya yönelik olacağı ifade edildi. Görüşmelerin devam ettiğini söyleyen Chernov’a göre belirli bir mesafe alınmış durumda. Ancak nihai karar, henüz belli değil

Anton Chernov’un açıklaması şöyle

ATMO Group olarak Türkiye’de yatırım yapmaya ve daha fazla proje geliştirmeye ilgi duyuyoruz. Türkiye’deki çalışan sayımız geçen yıla göre iki katına çıktı. Gelirimiz her yıl artıyor ve gelişim için uzun vadeli bir planımız var. Şu anda yıllık 50 binden fazla araç üretim kapasitesine sahip bir üretim tesisi üzerinde çalışıyoruz. Üretim tesisi, Türkiye pazarının ihtiyaçlarını karşılayacak ve aynı zamanda Balkan ülkeleri ve AB bölgesindeki diğer pazarlara da ihracata odaklanacak. Türkiye’de üretim için aylar öncesinden Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile görüşmelere başladık. Ayrıca Ticaret Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi ile görüşmelerimiz devam ediyor. Yeni projelerimiz için güçlü yerel ortaklarla aktif olarak iletişim halindeyiz. Ancak yatırım projesi hakkındaki nihai karar, devletten sağlanan destek tedbirlerine bağlı olacaktır.

SWM Türkiye Ticari Direktörü Burak Azmanoğlu da konuyla ilgili görüştü. SWM Motor’un Türkiye’de yoğun ilgi görmeye başladığını aktaran Azmanoğlu, amaçlarının ise yüksek kaliteli ve uygun fiyatlı SUV sunmaya devam edebilmek olduğunu söyledi. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir